Never give up – Nikdy sa nevzdávaj!

Dadin stĺpček
1973

Raz sme hore a raz dole, niekedy vpredu, inokedy vzadu, občas rýchlejšie, no raz za čas je potrebné spomaliť. Nezáleží na mieste, rýchlosti, či pozícii, ale podstatný je len a len smer. Smer našej cesty. Kam povedú naše kroky a akými skutkami sa dostaneme do „cieľa“, ktorý nie je presne definovaný. Možno ani neexistuje. Iba človek si vytvára pomyselné ciele, aby zisťoval, že stále kráča, ide vpred. Napreduje a objavuje.

V dvojnásobnej miere to platí o NÁS. O vás, o mne, o ňom či o nej. Je tu vízia, myšlienka a je len na nás či chceme pomôcť. Väčšina sa len niekam ponáhľa a netuší kam. Nemajú smer, nemajú cieľ, myšlienku. Len idú. My vieme, čo chceme – a je len na nás odovzdávať to ďalej. Tak, aby sa niečo dobré zachovalo.

Nikto z nás však nie je všemocný. Máme len kúsok svojho JA, ktoré môžeme posunúť ďalej. Pokúsme sa teda spolu „create a better world“ – robiť lepší svet. Tak, aby aj iní mohli mať zážitky s veľkým Z.
(„Try and leave this world a little better than you found it…“ B.P. – „Snaž sa zanechať tento svet o kúsok lepší ako si ho našiel…“ B.P.)

ZDIEĽAŤ