Čo Vás čaká a neminie na CEJ24

  CEJ24
563
Foto: Lukáš Bičkoš

Miesto nezabudnuteľných zážitkov a pestrý nabitý program, na ktorý skaut zo Slovenska ani zo sveta nezabudne. Prípravný organizačný tím CEJ24 pracuje už od minulého leta, aby pripravil týždeň plný pohody, priateľstiev a energie. Prihlasovanie bolo spustené v októbri 2023 a onedlho sa končí. Pokiaľ chcete byť súčasťou stredoeurópskeho Jamboree už tento august v malebnej prírode v Mošovciach, musíte stihnúť prihlasovanie, ktoré končí 29. februára tohto roku.

V auguste 2024 sa Stredoeurópske jamboree (Central European Jamboree – CEJ) vracia po dvanástich rokoch na Slovensko. Ide o stretnutie skautov Vyšehradskej štvorky – Česko, Slovensko, Poľsko a Maďarsko (a nielen ich) na jednom mieste počas leta. A aj ty môžeš byť pri tom!

Zaži nové medzinárodné priateľstvá, dobrodružstvo, prírodu, spoznaj, ako funguje skauting v iných krajinách a zaži nezabudnuteľné leto. Už budúci rok priamo na Slovensku.

To, čo potrebuješ vedieť

KEDY? 2. – 9. 8. 2024
IST 1. – 10.8 2024
KDE? DRIENOK – MOŠOVCE
PRE KOHO? PATROLA = 9 členov 14 -17 rokov + 1 leader 18+ rokov

Svoju patrolu zaregistruješ prostredníctvom stránky www.cej24.skaut.sk v sekcii registration. Celú patrolu registruje patrol leader. Ak nemáte úplnú patrolu alebo nemáte patrol leadra, vyplňte tento formulár.

IST = 18+ rokov

ZA KOĽKO?

Člen patroly = 250 eur
IST =150 eur

Head of Contingent

Na tohtoročnom CEJ24 bude mať na starosti slovenský kontingent sestra Fiškuska – Paulína
Grolmusová.

Ak by ste si s niečím nevedeli dať rady píšte na cej@skauting.sk alebo do správy na Facebooku či Instagrame.

Skautské novinky z domova i zo sveta

Súčasťou programu CEJ24 budú diskusie so zaujímavými ľuďmi, ktorí budú debatovať o novinkách a trendoch, o témach hĺbavých i praktických, o zaujímavostiach skautských i neskautských. Diskusie budú vedené o témach zo Slovenska a aj zo sveta. Nepremeškajte momenty, v ktorých môžete načerpať skúsenosti a vypočuť si zážitky od starších.

Outdoorový program

Aktivity zamerané na fyzický rozvoj budú zakomponované v programe aj spolu so zveľaďovaním prírodného dedičstva Slovenska. Zabav sa, rozvíjaj svoje okolie a načerpaj energiu a motiváciu. Na CEJ24 sa nevyhneš ani praxi v teréne. Overíš si svoje doterajšie skúsenosti a znalosti, no na workshopoch nadobudneš mnoho ďalšieho, čo využiješ vo svojom skautskom i osobnom živote.

Poznanie

Okrem skúseností, zážitkov, dobrodružných aktivít sa priprav aj na poznanie pravého oddychu v čajovni, ktorá bude k dispozícii po celý čas. Priprav sa na poznanie mnohých skautských bratov a sestier z celého sveta. Poznať svet môžeš za jediný deň na medzinárodnom dni, ktorý je tradičnou súčasťou Jamboree.

Podujatie sa koná pod záštitou Slovenského skautingu.