Čakáme ťa za horizontom

  Akcia, CEJ24
762
Foto: Holubec Ondrej CEJ 2022

Skauti z celého sveta, pestrý program, nezabudnuteľné momenty v lone slovenskej prírody a omnoho viac, to všetko už v auguste na Stredoeurópskom Jamboree 2024 v Mošovciach. 

Skončí obdobie táborov, no pre nás skautov to neznamená koniec leta či prežívania dobrodružstiev. A už vôbec nie ďalšie leto, kedy sa počas augusta 2024 chystá dlhoočakávané stredoeurópske Jamboree. Po mnohých rokoch sa bude konať opäť u nás, v srdci slovenskej prírody. Akcia bude prebiehať týždeň v prostredí Mošoviec, v známom kempe Drienok. Práve v tejto oblasti sa od 2. 8. do 9. 8. budú rozprestierať stovky stanov skautov z celého sveta. Ak si súčasťou IST, čakáme ťa už 1. augusta a naše cesty prepojené silnými zážitkami sa rozdelia až 10. augusta.

BEYOND THE HORIZON

Je hlavným mottom CEJ 24 a  preto príďte okúsiť a prekonať všetky štyri živly prostredníctvom pestrého zážitkového programu. Čaká vás vodný program, turistika v slovenských horách a nebudú chýbať ani dobrovoľnícke aktivity spojené s tretím bodom skautského zákona. Príďte okúsiť pestré workshopy, ktoré môžete priniesť do vašich oddielov či zborov. Spoznať krajiny a skautov z celého sveta budete môcť aj na medzinárodnom dni plnom kultúr, jedla, priateľov a hier. 

Foto: Archív AQUA 2023

Vytvorte patroly a zbaľte sa

Na to, aby si sa mohol/mohla CEJ24 zúčastniť a byť súčasťou patroly, je potrebné, aby si mal/a 14 – 18 rokov. Súčasťou patroly budeš počas celého Jamboree. Ak máš 18+, môžeš byť lídrom jednej z nej. Nájdite si deviatich členov patroly a jednoho tímlídra. V zoskupení, ktoré vytvoríte, si užijete celú akciu. Žiadny strach, že toľko skautov nezoženieš v tvojom zbore. Môžeš sa skontaktovať a spojiť sily s inými zbormi či oddielmi zo Slovenska. V patrolách sú po skončení Jamboree zaručené priateľstvá a popretkávané zážitky na celý život. 

Koľko si odložiť?

Cena Jamboree je pre účastníkov 250 eur a pre IST tím 150 eur. V cene akcie je kvalitné jedlo a nápoje, pamätné darčeky, nezabudnuteľné hry, všetky potrebné služby, plnohodnotné zážitky, doteraz nepoznané dobrodružstvá, nerozlučiteľné priateľstvá, známe hudobné kapely a neopakovateľná atmosféra, ktorá sa bude šíriť akciou počas celého týždňa. 

Potrebné je zapísať si dôležité dátumy

Skauti zo Slovenska sa na CEJ24 môžu registrovať už od 22. októbra 2023. Pre zahraničných skautov je prihlasovanie otvorené od 22. novembra 2023. Komunikačný tím všetky informácie pravidelne poskytuje prostredníctvom sociálnej siete instagramu cej24_sk a aj na webe https://www.cej24.skaut.sk/. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte kontaktovať organizačný tím prostredníctvom formuláru na webe.