Nexteria – vzdelávacie programy pre skautov z celého Slovenska!

  Blog
3204

Nexteriu už určite poznáš. Sme nezisková organizácia, ktorá podporuje rozvoj aktívnych mladých ľudí na Slovensku a pomáha im rásť. Už 12 rokov prinášame našim študentom a študentkám nadupaný 3-ročný offline program pre vysokoškolákov a maturantov – Nexteria Leadership Academy. A tiež organizujeme top kariérno-vzdelávacie eventy Night of Chances.

Nexteria Leadership Academy je vzdelávací program popri škole, vďaka ktorému sa dostaneš na kurzy a worshopy s top slovenskými firmami, organizáciami a lektormi, získaš cennú prax popri škole na reálnych projektoch vo firmách, pravidelne sa môžeš zúčastňovať uzavretých diskusií so zaujímavými a inšpiratívnymi osobnosťami a vďaka Guide programu získaš cenné rady priamo od úspešných lídrov.

Okrem toho si súčasťou jedinečnej komunity aktívnych ľudí, ktorí sa chcú posunúť vpred a byť lídrami v rôznych oblastiach: biznise, IT, verejnom sektore, vede, práve a ďalších. A zároveň chcú meniť Slovensko k lepšiemu. Program NLA ti môže pomôcť bez ohľadu na to, aký odbor študuješ a pomôže ti stať sa tým, kým chceš byť.

Ak ťa toto krátke intro zaujalo a chceš vedieť o 3-ročnom programe viac, klikni tu: nexteria.sk/nla

V prípade, že si z Bratislavy a okolia alebo tam študuješ, máš chuť rásť a meniť Slovensko k lepšiemu a máš 18 – 23 rokov, určite sa prihlás. Nepremeškaj ďalší rok a pošli prihlášku čo najskôr.

Znie to super, však?

Ale čo sa s Nexteriou stane, keď vo svete zavládne pandémia a zrazu sa nemôžeme stretávať osobne?

  • Vznikne najväčší študentský online kariérny event Night of Chances Online
  • Do Nexteria Leadership Academy sa prihlási rekordný počet uchádzačov
  • Nexteria spustí ďalší online program pre Slovákov a Slovenky v zahraničí – Nexteria London HUB
  • Nexteria expanduje do všetkých kútov Slovenska vďaka novému online programu Nexteria LAB

Pre koho je Nexteria Lab a čo v tomto online programe získaš?

Ak si z iných regiónov Slovenska a do Bratislavy to máš ďaleko, určite sa prihlás do nášho 2-týždňového online rozvojového programu pre mladých ľudí vo veku 17 – 26, Nexteria Lab. Absolvovalo ho už 145 mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska a ďalej sa posúvajú vpred vďaka spoločným aktivitám na online platforme. V programe ťa čakajú super aktivity.

Profesionálny obsah

V programe Nexteria Lab zažiješ 3 nadupané workshopy na super témy so skúsenými lektormi, napríklad: lektorka roka Olívia Hurbanová, stratég Vlado Forgáč a profi koučka Lívia Resutíková. Na záver ťa čaká diskusia so CEO Nexterie Tomášom Hasalom a jeho hosťami. Program začína spoločným kickoffom, na ktorom sa zoznámiš s ďalšími mladými ľuďmi ako si ty.

Online mentoring

V programe absolvuješ aj osobný mentoring s vybraným mentorom či mentorkou z oblasti, ktorá ťa najviac zaujíma a v ktorej sa chceš posunúť vpred. Mentoring ti pomôže zadefinovať tvoje ciele a dosahovať ich.

Online komunita

V cene programu Nexteria Lab máš zároveň neobmedzený prístup na platformu, kde sa vieš prepájať a spolupracovať s inšpiratívnymi mentormi, lektormi a ďalšími študentami programu. Čakajú ťa tu záujmové skupiny a projekty, do ktorých sa môžeš zapájať alebo sem môžeš pridávať vlastné projekty. Nájdeš tu parťákov a staneš sa súčasťou neustále rastúcej online komunity.

  • Obsah programu Nexteria Lab a najbližšie termíny si môžeš pozrieť tu: nexteria.sk/lab

Čo hovoria o programe skauti?

„Workshopy mi rozšírili obzory v daných témach a ponúkli nové podnety na osobné napredovanie aj posun v mojej skautskej činnosti.“

Matej Farský, 47. zbor skautov Bratislava – Petržalka

„Za mňa to bolo veľmi dobré. Hlavne čo sa týka workshopov a komunikácie. Bolo to dobre ladené do tém, ktoré sú dôležité a síce som ich zažila na mnoho iných akciách, ale stále som si v nich niečo nové našla. Takže úplne šmakocina!“

Katka Magdolenová, 47. zbor skautov Bratislava – Petržalka

Ešte stále sa nevieš rozhodnúť?

“Nexteriu a jej 3-ročný rozvojový program Nexteria Leadership Academy poznám už dlhé roky. Preto ti neváham odporučiť aj ich novinku – online program Nexteria Lab. Určite poď do toho!“

Lucia Pašková, Curaden (Curaprox Slovensko), manažérka roka 2019

„Už sa nemáš na čo vyhovárať. Nexteria je online. Prihlás sa teraz odkiaľkoľvek a zamakaj na sebe. Aj 2 týždne ti vedia zmeniť život, ver mi.”

Ján Cifra, Websupport, mentor a podporovateľ Nexterie

“Ak sa chceš naučiť veci potrebné pre život, prihlás sa do Nexterie. Lab je super program, v ktorom si zlepšíš skilly a nájdeš online komunitu ľudí ako si ty.“

Julián Gerhart, Zmudri, Forbes 30pod30, absolvent programu NLA

Na čo ešte čakáš?

Prihlasovanie do offline aj online programov od Nexterie je otvorené. Vyber si svoj vzdelávací program a prihlás sa čo najskôr, počet miest je limitovaný:

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ