PSST… puťák pre roverov/ky a dospelých v skautingu

Akcia, Pozvánka, Rozvoj
618
Foto: Matúš Mahút

Na úzadí skautského fungovania neustále beží projekt na podporu dospelých skautov a skautiek – PSST, Sami sebe tvorcami, o ktorom ste sa mohli dočítať aj v skautskom časopise Médium. 

Slniečko už začína viac a viac hriať a my to využijeme na otvorenie turistickej sezóny. Pod záštitou rady pre rozvoj a skautov, skautiek z 3. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových Kežmarok ťa pozývame na puťák v okolí Revúcej a Slovenského krasu. Uskutoční sa v dátume 28.4.-1.5.2023. 

Na čo sa môžete tešiť?

Stretneme sa v piatok večer 28.4. o 20:00 hod. na rázcestníku Úkorová nad Revúcou. V sobotu budeme turistikovať až k nedostavanému tuneli pri Slavošovciach. Nedeľu strávime v Ochtinskej aragonitovej jaskyni a prejdeme za Štítnik až k národnému parku. Prvý máj si užijeme v Slovenskom krase a prejdeme sa hradom v záhrade v Plešivci. Po ceste domov nás čakajú  Muránske buchty a možno aj sysle.  Záver našej výpravy bude 1.5.2023 okolo obeda. 

Čo so sebou?

Okrem klasickej skautskej výbavy potrebuješ:

  • dostatok vody
  • dostatok jedla
  • nejaké tie € a dobrú náladu

Kamošov a zážitky získaš po ceste. 🙂 

Ako sa zapojiť do projektu psst – sami sebe tvorcami?

  1. Ponúkni sa – plánujete s vašimi dospelákmi akciu? Môžete využiť možnosť podeliť sa o akciu aj s ostatnými dospelými skautmi a skautkami z celého Slovenska. 
  2. Máš nápad na akciu? Ozvi sa nám na rozvoj@skauting.sk aspoň 3 mesiace vopred. 
  3. RpR pomôže zabezpečiť akúkoľvek formu podpory, ktorá bude potrebná. 
ZDIEĽAŤ