Radcovské fórum 2021

  Akcia
1412

To, že je každé Radcovské fórum originálne a každým rokom niečím špeciálne, je všetkým známa vec. No tento rok to bolo niečo, čo sme naozaj ešte nezažili. Online Radcovské fórum. Účastníci 17. ročníka si síce nezažili tradičné 4 pobytové dni, no staff nezaháľal ani v online forme obľúbenej akcie medzi radcami.

Jožko Mrkvička, mladý nadšený YouTuber, sprevádzal tohtoročných účastníkov na ceste k spoznaniu rozdielov medzi online svetom a životom reálnym, ktorý číha za každým rohom. Jeho cesta nebola vždy ľahká, no nakoniec zistil, že počet lajkov a vzhliadnutí jeho videí, nie sú jediné, za čo treba bojovať. Uvedomil si, že reálny život je tu priamo pred ním a treba vyskúšať všetko, čo si pre nás pripravil. Účastníci Jožkovi pomohli uniknúť z pazúrov online sveta prostredníctvom online únikovej hry.

Samozrejme, sociálne médiá a online priestor nie sú len zlom, ale vedia nám v mnohých prípadoch pomôcť, či uľahčiť reálny život, pokiaľ v jeho sieťach vieme plávať obozretne a s rozvahou. Aj o tom sa Jožko Mrkvička s účastníkmi tento ročník Radcovského fóra veľa dozvedel. Podelili sa o nápady a inšpirácie, ako pracovať s informáciami na internete a na čo všetko nám môže byť online priestor nápomocný. Nie je to vždy len zábava, ide aj o opatrnosť a zodpovednosť.

Účastníci okrem spoznania Jožka Mrkvičku mali priestor a možnosť poznať radcov z celého Slovenska. Pri užívaní si reálneho sveta a plnení rôznych dobrodružných úloh, si mohli pozdieľať svoje zážitky a inšpiráciu na prácu v družinách so svojimi spoluúčastníkmi Radcovského fóra 2021.

Tešíme sa na ďalšie Radcovské fórum, ktoré nás čaká a dúfame, že ho budeme môcť zažívať nie len cez obrazovku počítača, ale aj v reálnom svete.

 

 

ZDIEĽAŤ